AK Parti Dışarıdan CHP – MHP Koalisyonunu Desteklemeli

Mehmet Emin ÖZTÜRK
Mehmet Emin ÖZTÜRK

Geçtiğimiz Pazar seçim geldi geçti. 14 Yıllık AK Parti iktidarından sonra Türkiye’nin karanlık dönemlerini ifade eden koalisyon devri yani “Fetret Devri” resmen başladı. Seçim öncesi televizyonlarda ve sosyal medyada bangır bangır AK Parti’nin tek başına iktidara gelmemesi gerektiğini söyleyenler vardı, ülkeyi diktatörleştiriyormuş sözde, tek adamcılığa doğru gidiyormuş ülke, falanmış filanmış.

Artık sonuç ortada şu dakikadan sonra seçmenin parlattığı siyasi aktörlere yetki vermenin tam vakti bana göre. AK Parti, CHP ve MHP’nin ortaklaşa kuracağı koalisyona dışarıdan destek verip, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan, Devlet Bahçeli’nin Başbakan Yardımcısı olmasının yolunu açmalı bir an önce. Sonra çekilip köşesine, olacakları izlemeli ve izletmeli herkese.

Önce andımız kalktı diye AK Parti’ye oy vermeyen kişiler izlemeli bu filmi. Sıraların üzerinden her yıl öğrencilere bedava dağıtılan kitapları elinden alındığında biraz oturup düşünmeliler. Şekilciliğe ve şemacılığa takılan ve bir andımız üzerinden devlet elden gidiyor yaygarası yapacak kadar basit düşünceye sahip, ülkenin geleceğini iki satıra bağlayanlar pişman olmalı verdikleri oydan.

Sonra şu paralel yapının güdümünde hareket eden, AK Parti’yi Türkiye’nin felaketi, bu ülkeye zulümler yapmış CHP’nin ülkenin selameti gören türbanlı analarımız, bacılarımız izlemeli koalisyon dönemini. Bırakın ilkokulu, ortaöğretimi üniversiteye girerken başından tutulup türbanı çekilmeli. İlk yapılan yasayla İmam Hatipler kapatılmalı, türban yeniden kamuda ve örgün eğitimde yasaklanmalı. Ardından Devlet Bahçeli’ye görüşü sorulduğunda “Başbakan gerekeni söyledi” demeli.

AK Parti’ye küskünler izlemeli sonra, ufak tefek şeyler için kendi kendine tavır yapıp, ülkenin geleceğinin altına dinamit koyanlar bakmalı koalisyon filmine. Falan aday göstermişte, o adam şöyleymiş böyleymiş diyenler görmeli ülkenin halini. Bu ülkenin çıkarlarının, kişisel kırgınlıklarımızdan daha önemli olduğunu anlamalı herkes.

En son gençler izlemeli bu filmi, şimdi ne kadar anlatılsa da 2000’li yıllar bir kulağından girip diğerinden çıkıyor hemen. En güzel öğrenme yaşayarak öğrenmedir. Şimdi dolar yükseldi diye siyaset yapan gençler doların bir gecede üç katladığı yılları görmeli. Şimdi Türklük elden gidiyor diye siyaset yapan gençler, Türkiye’nin hiçbir Türk devletine yardım yapamayacak halde olduğunu, IMF’nin önünde Türk liderlerin nasıl iki büklüm durduğu görüp yerin dibine geçmeli.

Yani tüm Türkiye büyük resmi görmeli, AK Parti’nin değerini bilmeli azizim. Milleti dinle uyutuyorsunuz diye iftira atan zihniyetin halkı yıllardır iki satırlık andımızla, kafatasıyla, şunla bunla oyaladığını görmeli ki, AK Parti’nin değeri anlaşılsın.

Ülke batar gider diye de korkmasın kimse, AK Parti 77 yıllık kötü yönetimin pisliğini temizledi, en fazla bir yıl dayanabilecek bu içi dışı boş koalisyonun pisliğini mi temizleyemeyecek.

Bir Cevap Yazın