Biyografi

Mehmet Emin ÖZTÜRK
Mehmet Emin ÖZTÜRK

1989 yılı Kasım ayında Aksaray’ın Eskil İlçesi’nde dünyaya geldi. 1996 yılında kayıt olduğu Eskil Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda 2004 yılında mezun oldu. İki yıl boyunca örgün öğretime ara veren yazar 2006 yılında başladığı Eskil 75. Yıl Lisesi’nden 2010 yılında mezun oldu. 2011 yılında Gaziantep Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde lisans eğitimine başlayan yazar 2016 yılında mezun oldu.

İlkokul yıllarından beri şiir ve hikâye dalında birçok denemesi olan yazarın ilk gazetecilik deneyimi 2008 yılında yaşadığı ilçenin gazetesinde köşe yazıları yayımlanmasıyla başladı. 2009 yılında lise üçüncü sınıftayken bir defaya mahsus okul gazetesi çıkaran yazarın o yıllarda lise eğitimini sürdürürken Eskil Gazetesi’nde ve gazetenin internet sitesinde onlarca yazısı yayınlanmıştır.

Gazetede ilk çalıştığı dönemlerde aynı zamanda ulusal konuları da değerlendirmeye başlayan yazar bu kategorideki yazılarını da Milliyet Blog platformunda yayınlamaya başladı. Yazar 2008 Ağustos ayından beri yazılarını yayınladığı bu platformda toplamda 350’den fazla yazı yayınlayarak 650 binden fazla okura ulaşmıştır.

Lise döneminde bir yazısından dolayı disiplin süreci geçiren yazar ara verdiği yazarlık görevine tekrar 2011 yılında Eskil Gazetesi ve Haberfark.net’te devam etmeye başladı. Yazarın bu iki platformda da onlarca haberi, köşe yazısı ve dört adet röportajı yayınlanmıştır. Yazar 2013 yılı Ocak ayında her iki platformdan da ayrılmıştır.

2012 yılı Temmuz ayında mehmeteminztrk.com adında kişisel web sitesini yayına sokan yazar aynı yılın Ekim ayında Gaziantephaberler.com’da köşe yazarlığı yapmaya başladı. Ayrıca 2013 yılı Mayıs ayında da Sultanhani.gen.tr isimli yerel haber sitesinde yazıları yayınlanmaya başlandı.

2013 yılının Kasım ayında Gaziantephaberler.com’daki köşe yazarlığı işinden ayrılan yazar aynı ay, işten ayrıldıktan birkaç gün sonra Gaziantep Pusula Gazetesi adlı günlük yayın yapan gazetede köşe yazarı olarak çalışmaya başladı. 2014 yılı şubat ayındaysa Gaziantep Mega TV’de televizyon programcılığına başlayan yazar seçim döneminde “Seçime Doğru” adlı bir program yaparak 20’den fazla canlı yayında yorumcu olarak yerini aldı.

Seçimlerden sonra hem çalıştığı Gaziantep Pusula Gazetesi’nden hem de Mega TV’den ayrılan yazar birkaç hafta içerisinde Haberes.net adı altında yerel konularda haber ve köşe yazılarının yayınlandığı bir site kurdu. Üniversite eğitiminden arda kalan dönemlerde aktif olarak yayın yapan haber sitesi yüzlerce haber ve köşe yazısıyla yüzbinlerce okur bulmayı başarmıştır.

2014 Ekim ayında “Eskil Ekonomisi” adıyla 64 sayfalık 2 Bin adet dergi çıkaran yazar devam eden eğitiminin son yılını da tamamlamak için tekrar Gaziantep’e döndü.  Gaziantep Üniversitesi Gazetecilik Bölümü kurallarına göre son eğitim döneminde zorunlu intörnlük yapması gereken yazar şu an staj döneminde Gaziantep Mega TV’de haber müdürü olarak görev yaptı. Ayrıca “Sadece Gaziantep” isimli bir programın sunuculuğunu yapan yazar, 10’a yakın canlı yayınla, haftalık gündem analizleri yaptı. İntörnlüğün sona ermesiyle birlikte Mega TV’deki işinden ayrılıp, memleketine gelen yazar burada bir süre sahibi olduğu Haberes.net’i yönettikten sonra vatani görevini yerine getirmek için askere gitti.

Mehmet Emin ÖZTÜRK’ün röportaj, köşe yazısı ve haberlerinin bir bölümüne ulaşmak için tıklayınız.

 

2 Replies to “Biyografi”

  1. Genç yaşına rağmen bu yolda emin adımlarla yürüyosun daha yolun başındasın ama geleceğin parlak.Yazılarını takip etmeye yeni başladım.Daha güzellerinde bekliyoruz.Sağlıcakla kal.

  2. slm bi kaç yazınızı okudum milliyet blogtan yayınlnan güzel hikayelerle konuları iyi bağlıyorsunuz

Bir Cevap Yazın