Mehmet Emin ÖZTÜRK Karanlığa İtilmiş Gerçeğe Tutulmuş Işık

Bu Dublajı Anlamamak İçin Ancak CHP’li Olmak Gerek

Mehmet Emin Öztürk

Mehmet Emin Öztürk

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile başlayan, MHP yönetim kadrosuyla devam eden ve en sonda AK Parti’ye sıçrayan bir kaset furyası var malum. Kasetlerin seçmenden daha fazla seçme ve seçilme hakkına sahip olduğu bu dönemde halkın olayları iyi takip etmesi ve medya tarafından iyi açıklanması gerekiyor.

Son kaset malum Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal arasında geçtiği iddia edilen konuşmalardan oluşuyor. Kaset Youtube’ye düşer düşmez gündemi alt üst etti. Muhalefet partileri her zamanki gibi kasetlere balıklama atladılar. Kasetlerin montaj olup olmadığına bakmadan, içeriğinin senaryo olup olmadığını irdelemeden sazan usulü yapılan politika elbette ki muhalefetin cehaletinden başka bir şeyin göstergesi olamaz.

Teknoloji artık insanlara umduğumuzdan daha fazla imkânlar sunuyor. Devlet Bahçeli’nin “Apo özgürlük savaşçısıdır, bizim liderimizdir, Türkiye terörist devletidir” gibi bir kaydını elbet çoğunuz izlemiştir. Sayın Bahçeli’nin böyle demesi mümkün mü? Tabii ki değil. Ama kayıt dinlendiğinde Başbakanla oğlu arasında geçtiği iddia edilen kasetten daha profesyonel bir şekilde montajlanmış.

Bunun yanında ABD stüdyolarında ve Türkiye’deki onlarca stüdyoda test edilen kasetin saniye saniye montajlandığı bir senaryoya göre kurgulandığı ispatlandı. Hadi ona da inanmıyorsunuz Recep Tayyip Erdoğan zekâsındaki bir insanın bizi dinliyorlar, görüntülü video alıyorlar diye konuşmalar geçtiği halde halen telefonla konuşmasını ve paraları taşı demesini nasıl mantıklı görebiliyorsunuz?

CHP’ye yapılan kaset operasyonunda Deniz Baykal kurban edilmişti ama MHP’ye yapılan kaset olayı baraj altında kalacak MHP’yi barajın üzerinde tuttu. Çünkü halk kendi iradesinin kasetler yoluyla belirlenmesine tepki olarak gidip partiye oyunu atıyor. Olayın bu yönüne bakan halk elbette kasete gereken cevabı verecektir ama bu çirkin oyunların daha sert bir cevabının olması gerekir ki onun cevabını da seçimden sonra Recep Tayyip Erdoğan verecektir.

Türk milleti hiçbir zaman dış oyunlarla yönetilen ve yönlendirilen bir millet olmamıştır bundan sonra da olmayacaktır.

One Thought on “Bu Dublajı Anlamamak İçin Ancak CHP’li Olmak Gerek

 1. Ali Öz on 16 Mart 2014 at 11:36 said:

  CHP’li değilim ve tüm dünyanın bildiği gibi bu konuşmaların büyük bir olasılıkla GERÇEK olduğunu, bu konuşmaların dublaj olduğunun ortaya çıkmasının da %100 olarak YALAN olduğunu biliyorum.

  GERÇEK 1: Başbakan’ın oğluyla yaptığı telefon görüşmesinin “yalan” olduğu kanıtlanmadı. Aksine, gerçek olduğuna dair çok ciddi kanıtlar var.
  GERÇEK 2: Bu konuşmanın dublaj veya montaj olduğu kanıtlandı diye yazanların, yalan söylediği kanıtlandı.
  GERÇEK 3: Erdoğan dinlendiğini biliyordu ama kriptolu telefonların dinlenemeyeceğini sanıyordu. Bu konuşamaları da kriptolu telefonundan yapmıştı.
  GERÇEK 4: Bu konuşmaların GERÇEK olup olmadığı, yapılıp yapılmadığı başbakanın emrindeki TİB raporuyla anında açıklanabilir. Ama Başbakan yanaşmıyor.
  GERÇEK 5: Erdoğan bu konuşmaları hala yalanlamadı, sadece montaj (birleştirme) dedi. İsterse bu konuda kapsamlı bir rapor yazdırtabilir. Yapmıyor. Sadece, yalan deyip geçiyor.

  Hükümet yanlısı gazeteler, bu konuşmanın gerçek olmadığının bir Amerikan laboratuvarında kanıtlandığını yazdı. Laboratuvar, bunu kesin bir dille yalanladı. John Marshall Media’nın dediği şu : “Konuşma 5 ayrı telefon görüşmesinin birleştirilmesinden (montajından) oluşmuştur. Dört tane montaj noktası vardır. O montajlar da telefon görüşmelerinin başında ve sonundadır” Yani aslında bu rapor açıkça, telefon görüşmelerinin İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ olduğunu söylüyor. ( Aşağıda 4 nolu Financial Times haberinde, kurum yalan haber yapmaya devam etmeleri halinde Türk gazeteleri dava edeceğini söylüyor)

  İşte 5 ayrı güvenilir kaynaktan bu gerçeklerin doğrulanması:

  1. http://edition.cnn.com/2014/02/25/world/europe/turkey-erdogan-phone-tapping/
  2. http://www.al-monitor.com/pulse/originals/2014/02/supporters-deny-taped-conversation-erdogan-son.html#
  3. http://www.bbc.com/news/world-europe-26336354
  4. http://www.ft.com/intl/cms/s/0/0169d688-9fc5-11e3-b6c7-00144feab7de.html#axzz2w7H0bYLa
  5. http://t24.com.tr/haber/erdogan-ve-oglunun-ses-kayitlari-sahte-mi-gercek-mi-/252155
  ( Bu da herşeyi özetleyen bir Türk kaynak)

  Gerçekler konusunda anlaşalım. Çünkü GERÇEK bir tanedir. Ondan sonra fikirler tabii ki tartışılır. Ben “yiyorlar ama çalışıyorlar” diyenlere de saygılıyım.

  Ama gazeteci, gerçeğe ışık tutmalıdır, kardeşim, aynen senin de başlığına attığın gibi.

Bir Cevap Yazın

Post Navigation

Analytic Code
%d blogcu bunu beğendi: