Eskiden Zalimin Karşında Tek Yumruk Olunurdu (!)

Mehmet Emin Öztürk
Mehmet Emin Öztürk

Önce geziyi planladılar tutmadı, ardından birkaç gezi daha tertiplemeye kalktılar onlar hiç tutmadı. Sonra 17 Aralık diye bir şey çıkardılar yemedik, yedirtmedik; dayanamadılar montajlı kasetler sunmaya başladılar, inanmadık, şimdi de baktılar ne yapsalar olmuyor muhalefete birleşme çağrılarını yapmaya başladılar.

İşte geçtiğimiz haftalarda Bitlis’te 5 parti birleşerek tek aday çıkarma kararı aldı. Başta cemaat medyası olmak üzere muhalif medyanın tamamı toplamda yüzde 5 oyu olan 5 partinin birleşmesini flaş haber olarak duyurdu örnek teşkil etmesi açısından. Ankara’da örneğin Mansur Yavaş’a MHP’nin destek vermesi için sağı solu asılıyorlar. İstanbul buna keza Mustafa Sarıgül’e MHP’nin ve HDP’nin destek vermesi için yırtınıyorlar.

Gaziantep’te de CHP’nin adayı Akif Ekici’ye MHP’li Mustafa Erzin’in destek vermesi için kampanya başlatmışlar, akıllarınca birlik yapıp AK Parti’yi yıkacaklar. Diğer illerimizde de durum pek farklı değil nerede güçlü bir parti varsa AK Parti’den hariç tüm muhalefet ona yüklenmeyi amaçlıyor o partinin seçmeni olmasa bile.

Hatırlarsınız daha geçen haftalarda Sözcü yazarı Necati Doğru “hangi ilde hangi partiye destek vermeli” diye bir köşe yazısı kaleme aldı ve 66 ilde ikinci partiyi işaret ederek muhalefetin bazı ilde CHP’ye, bazı ilde MHP’ye oy vermesi gerektiğini yazdı.

Cemaat derseniz zaten ablalar, abiler kapı kapı dolaşıyor ve o ilde ya da ilçede hangi parti ikinci sıradaysa o partiye oy istiyor. Amaç AK Parti’yi göndermek gerisi mi? Hiç önemli değil onlar için Erdoğan’ı gönderdikten sonra zaten kim gelirse gelsin tırıs gelir tırıs gider!

Şu an tiyatrocu Fetullah Gülen, kukla Kemal Kılıçdaroğlu ve o beyne sahip sözde aydınlar önümüzdeki seçimin sonucunu bildikleri için ve muhtemelen hem Kemal Kılıçdaroğlu’nun hem de Fetullah Gülen’in Türkiye’deki etkinliğinin sürdüğü son seçim olduğu için ellerinden geleni yapıyorlar.

Ha, bu millet bunu yer mi derseniz, yemez. Çünkü Firavunun karşında birleşeni duydu bu millet, zalimin karşında kenetleneni okudu da; Musa’nın karşısında tek yumruk olanı ilk defa görüyor. Yani kapalı gişe oynar filminiz, hadi kapatın gidin gişelerinizi kimse izlemez sizi!

One Reply to “Eskiden Zalimin Karşında Tek Yumruk Olunurdu (!)”

  1. Hükümet yanlısı basını ve sizi okuduktan sonra, aynı gerçekliği yaşadığımızdan emin olamıyorum. Yani hangi birinden başlayayım bimiyorum ki. Aklıma şu geldi:
    Bundan dört sene önce bir çalışma yapılmıştı. Arap ülkelerinin diktatörleri, baskı altındaki halklarına kendi liderlerinin KURTARICI ve onlara karşı çıkan herkesin ŞEYTAN olduklarını binbir akla izana sığmayan komplo teorileriyle anlatırlardı. Bir Japon bilim adamı, “Liderinizin adını, yanına da cartoon yazın google’a bakın. Göreceğiniz resim, size gerçeği gösterecek” demişti. Böylece, tüm dünyanın o lideri nasıl gördüğünü halk anlamış olacaktı. “Cartoon”, karikatür demek olduğu için başka bir dil bilmeye gerek kalmadan halk, binbir komplo teorisinin altında yatan gerçeğin büyük resmine ulaşmış olacakdı. Bilmiyorum, bu kampanya işe yaradı mı, zalimler gitti ama , yeni zalimler geldi maalesef. Umarım Türkiye Arap ülkelerinin diktatör rejimlerine değil; gelişmiş ülkelerdeki özgür demokrasilere yönlenir.
    Temennim: Allah zalimi ıslah etsin, iyinin yanında olsun.

Bir Cevap Yazın