Yaşam Tarzımıza Müdahale Ediliyor Diyenlerin Aslında Derdi Başka

Mehmet Emin ÖZTÜRK
Mehmet Emin ÖZTÜRK

Bugünkü konumuz şimdilerin moda söylemi “Yaşam Tarzımıza Müdahale Ediliyor.”

Kim diyor bunu?

Ortalama her gün içki içen, geneli CHP’li olan kendini aydın olarak gören bir grup insan.

Neye dayanarak söylüyor peki?

Alkol yasakları varmış!

Şu an Avrupa’nın pek çok ülkesinde hatta bizimkilerin hayranlıkla baktığı özgürlükler ülkesi dediği İsviçre’de bile Türkiye’yle tıpa tıp aynı yasaklar uygulanıyor.

Sonra, yılbaşı kutlamalarını özgürce yapamıyorlarmış, diyanet son hutbesinde “yılbaşı kutlamayın” demiş.

Ne diyecekti başka, hayırdır ne bekliyordunuz yani?

İmam efendinin, yılbaşına özel, cübbesini çıkarıp, hutbeyi Noel baba kıyafetiyle vermesini falan mı bekliyordunuz?

Tabii ki, vatandaşları uyaracak, onun görevi o.

Neymiş efendim, diyanetin o hutbesiyle, dini hassasiyeti bulunan Milli Gazete yılbaşıyla ilgili yaptığı propaganda sonucu Reina saldırısını gerçekleştirmiş, teröristler.

Ya bırakın Allah rızası için. Türkiye şu an hiçbir ülkenin yapmadığını yapıyor.

Bir yanda FETÖ, bir yanda PKK/PYD, diğer yanda İŞİD ne kadar terörist varsa onlarla uğraşıyor.

Maalesef, bu kadar büyük oynamanın da acı tecrübeleri oluyor.

Reina saldırısı da Kayseri’de, İstanbul’da, Ankara’da ve dün İzmir’de gerçekleştirilen saldırının bir parçası.

Aslında sizde durumun böyle olduğunun farkındasınız, fakat sizin başka bir karın ağrınız var.

Siz yıllarca insanların yaşam tarzlarına karışmayı, kendi yaşam tarzınız olarak gördüğünüz için ve son yıllarda karışamadığınız için kendi özgürlüklerinizin gittiğini düşünüyorsunuz.

Ecevit’in “şu kadına haddini bildirin” dediği Merve Kavakçı’nın kardeşiyle birlikte şu an TBMM’de 21 başörtülü vekil var ve ağzınızı açamıyorsunuz sizin zorunuza bu gidiyor.

Üniversite kapılarından kovduğunuz, ikna odaları kurup başını açtırmaya çalıştığınız kızların çocukları şimdi istiyorsa başörtüyle ilkokula gidiyor, siz buna bozuluyorsunuz.

Başörtülü diye hastaneye hasta olarak bile almadığınız kadınların çocukları şimdi o hastanelere başı örtülü memur oluyor, siz bunu hazmedemiyorsunuz.

Subay olarak başvurduğunda annesinin başı açık fotoğrafını istediğiniz, eğer yapılan araştırmalarda başı örtülüyse TSK’ya almadığınız gencin hanımı belki de şimdi başı örtülü TSK’da memurluk yapıyor, siz bunu içinize sindiremiyorsunuz.

Uğur Dündar eskisi gibi Cuma Namazı kılmaya giden öğrencileri büyüte büyüte, skandal bir haber gibi veremiyor ya, bu size rahatsızlık veriyor!

Aslına bakarsanız, Erdoğan elinde viski bardağıyla kameralar karşısına geçip, Kanal İstanbul projesinden vazgeçtiklerini ve oraya harcanacak parayla tüm il ve ilçe meydanlarına heykeller dikeceğini deyiverse tüm sorun ortadan kalkacakta bunu söyleyemiyorlar işte. Bunun yerine, yok saray pahalı diyorlar, yok yaşam tarzına müdahale diyorlar, yok şu diyorlar, yok bu diyorlar.

Velhasıl kelam, daha dün Twitter’da “Selamun Aleyküm” yasaklansın Haşhtag’i açıp, bugün yaşam tarzımız kısıtlanıyor diyenlere Fuzuli’nin bir dizesiyle seslenmek istiyorum.

Ne senden Rükû, ne benden Kıyam,

Selamun Aleyküm, Aleyküm selam.

 

Bir Cevap Yazın